Ściborówka

Idź do spisu treści

Menu główne

Prasa

Galeria

Pisali o nas w prasie:

"Wsi spokojna wsi wesoła
Moją przygodę z ogrodem zaczęłam 13 lat temu, gdy zamieszkałam na wsi. Zawsze kochałam kwiaty i prace w ogrodzie, dlatego wybrałam szkołę o profilu rolniczym. Nigdy bym nie przypuszczała, że zdobyte w szkole wiadomości tak bardzo mi się kiedyś przydadzą. Ta wiedza po prostu procentuje. Tak więc, gdy przeprowadziłam się na wieś, zaczęłam urządzać ogród, na który miałam bardzo dużo miejsca. Prowadzę gospodarstwo rolne, a w wakacje przyjmuje gości i to też miało duże znaczenie w kompozycji i aranżacji przyszłego ogrodu.
Ogród podzielony jest na parę części. Jest ogródek warzywny, jest też miejsce do wypoczynku. Mam też wrzosowisko i rabatę z różnymi rodzajami kwiatów. Przeważnie są to kwiaty, które bardzo lubię, bo przypominają mi moje dzieciństwo, ale też mam dużo okazów, którymi są nowościami w świecie roślin. W architekturę ogrodu doskonale wkomponowała się piwnica, zwana ziemianką. Która oprócz tego że jest ozdobą ogrodu, znakomicie spełnia swoje funkcje.
Z myślą o gościach odwiedzający nasze gospodarstwo wybudowaliśmy altankę, w której spędzamy ciepłe wieczory, grillując lub bujając się w hamaku  zamontowaliśmy go także w altance). Ogrodem zajmuje się sama i wszystkie zmiany i nasadzenia roślin najpierw powstają w mojej głowie, a później przenoszę je do ogrodu. Z roku na rok ogród wygląda, co cieszy nie tylko oczy, ale i duszę."


- Mój piękny ogród (nr 5/2011)


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego